Szukając oprawek korekcyjnych natkniemy się na wiele opcji, modelów, kolorów i materiałów. Najważniejsze, by takie oprawki dobrze leżały na naszej twarzy i podobały się przede wszystkim nam. Jednak czasem, szukając takich oprawek chcemy od nich czegoś więcej i zastanawiamy się nad zwróceniem się w stronę znanych marek, by dodać sobie nimi trochę szyku i elegancji. Pytanie brzmi, czy warto? Markowe rzeczy – nie tylko oprawki, ale ubrania, buty i torby, zazwyczaj są znacznie droższe niż zwykłe produkty, bez znanego logo, dodatkowo, mimo wysokiej ceny, nie zawsze jesteśmy pewni idącej za nią jakości. Okulary Prada są bardzo dobrym przykładem takiego produktu – czy inwestycja w nie jest warta świeczki?

Co wyróżnia okulary Prada

Włoska firma Prada ma za sobą ponad 100 lat tradycji designerskiej. Dom mody Prada, założony w 1913 roku w Milanie przez Mario Pradę wraz ze swoim bratem Martino, od ponad wieku dostarcza ekskluzywnych produktów. Mimo, że na początku swojej historii zajmowali się importowaniem angielskich wyrobów, w tym kufrów i torebek, szybko wskoczyła na poziom prestiżowych sklepów stając się oficjalnym dostawcą włoskiego domu królewskiego.

Szukając oprawek korekcyjnych natkniemy się na wiele opcji, modelów, kolorów i materiałów

Co ciekawe, jeden z założycieli, Mario Prada, pogardzał kobietom obecnym w biznesie, a to właśnie jego wnuczka, Miuccia Prada wraz ze wsparciem swojego męża, Patrizio Bertelliego, wzniosła markę Prada na światowy poziom znany nam dziś. Miuccia zajmowała się projektowaniem, jej mąż zaś został menadżerem biznesowym. Dzięki jego wcześniejszej pracy z wysokiej jakości galanterią skórzaną, Miuccia miała idealne materiały, z których mogła korzystać przy swoich projektach. Tym sposobem na rynek wyszła jej pierwsza kolekcja torebek oraz plecaków. Był to dopiero początek dominacji Prady jeśli chodzi o tego typu dodatki do strojów.

Za czasów Miucci firma poszerzyła swoją działalność nie tylko o drugi butik w Mediolanie w 1982, ale także o kolejne oddziały w roku następnym we Florencji, Madrycie, Paryżu, a nawet nowym roku.

To, co wyróżnia markę Prada spośród konkurencji to ich połączenie elegancji, szyku i prostoty, które spowodowało taki wybuch biznesowy w latach 82-83. Ich kolekcje, mimo swojego stylowego wyglądu, można przypisać do kategorii tzw. ubrań read-to-wear, czyli gotowych do codziennego użytku i ubioru. Podstawowe kolory, czyste linie i elegancja, to idealny opis Prady. 

Dla kogo są okulary Prada?

Okulary Prada, poza tym, że są dla osób, które mają na swoim koncie wystarczające środki na ich zakup, są dla ludzi ambitnych i pewnych siebie

Wiele znanych osób, aktorów, aktorek, celebrytów, ale także biznesmenów stawia na markowe produkty, właśnie na przykład Prady. Zależnie od tego, czego szukamy, różne firmy mogą przypasować naszym gustom. Marka Prada zaskakuje swoim szerokim asortymentem, także w obszarze okularów i oprawek korekcyjnych. Okulary Prada są dla osób, które szukają czegoś modnego, eleganckiego, ale równocześnie „z pazurem”, przy zachowaniu prostoty i braku zawiłych, krzykliwych elementów.

Okulary Prada, poza tym, że są dla osób, które mają na swoim koncie wystarczające środki na ich zakup, są dla ludzi ambitnych i pewnych siebie. Możemy dobrać oprawki bardziej delikatne i nierzucające się w oczy, ale nadal są one pewnego rodzaju oświadczeniem, zatem musimy być pewni swojej decyzji. Prada ma modele pasujące do wielu kształtów twarzy – okrągłe, kwadratowe, metalowe, grubsze, cieńsze, z bardziej zaakceptowanymi rogami lub noskiem. Są to oprawki, które na pewno przyniosą nam wiele komplementów i w których będziemy czuć się szykownie oraz profesjonalnie.

Czy oprawki Prada są warte swojej ceny?

Takie oprawki będą kosztować więcej, zależnie oczywiście od wybranego przez nas sklepu oraz modelu. Ceny oprawek zaczynają się od około 500 złoty i idą wzwyż. Pozytywnym zaskoczeniem, poza szerokim asortymentem modeli oraz ich rozmiarów, są dobre opinie na temat jakości samych okularów. Materiały, z których są one wykonane nie są pierwszymi-lepszymi, zaś osoby korzystające z oprawek zapewniają o ich wysokim komforcie noszenia. Jeśli cena nie jest dla nas ograniczeniem, warto zastanowić się i przyjrzeć modelom okularów Prady, bo może być to szykowna inwestycja na lata.