Okulary to ostatnio bardzo modny gadżet. Noszą je osoby nie tylko z wadą wzroku, ale także osoby zdrowe, dla których okulary stanowią coś jakby biżuterię. Dotyczy to kobiet i mężczyzn. Oprawki do okularów damskie (https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Damskie-404.html), które są dobrze dobrane, mogą odmłodzić, dodać uroku i podkreślić urodę.

Jak dobrać oprawki do okularów damskie?

Styl oprawek do okularów często dobiera się do stylizacji, albo do okoliczności. Obecnie na rynku jest duży wybór oprawek, każda pani znajdzie tu coś dla siebie. Aby dobrać odpowiednio oprawki do okularów wystarczy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim oprawki nie powinny przysłaniać brwi, a okulary muszą leżeć stabilnie i komfortowo. Po drugie odległość od oczu i kąt, pod którym leżą, muszą być odpowiednio dopasowane. Okulary muszą opierać się na kościach policzkowych.

Właścicielkom ciemnej karnacji poleca się oprawki złote, beżowe, miedziane, natomiast dla pań o karnacji jasnej idealne będą oprawki w kolorach chłodnych, takich jak niebieski, fioletowy, czarny.

Okulary to ostatnio bardzo modny gadżet.

Rodzaje oprawek damskich

Zarówno w sprzedaży internetowej jak i stacjonarnej jest naprawdę duży wybór oprawek do okularów, zwłaszcza damskich. Najpopularniejsze są te wykonane z plastiku albo z metalu, ponieważ są najtrwalsze i bardzo estetycznie wyglądają.

Niektóre oprawki mogą być całkowicie przezroczyste. Ten model przeznaczony jest dla kobiet, które nie przepadają za noszeniem okularów i noszą je ze względów zdrowotnych. Oprawki do okularów damskie mogą mieć także nakładki, które wykorzystuje się głównie latem. Są to modele dwa w jednym, które chronią przed słońcem, ponieważ zawierają filtry UV. Damskie oprawki do okularów przypominać mogą żyłki. ramki maja półpełne, a soczewki doczepiane właśnie na żyłkach. Oprawki tego typu są bardzo delikatne.

Oprawki do okularów damskie jakie są najpopularniejsze?


Najmodniejszymi obecnie modelami oprawek są delikatne oprawki, przypominające okulary pilotki, w lekkim różowym kolorze. Są idealne dla pań, które maja delikatną urodę. Oprawki korekcyjne, które mają silikonowe noski idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, nie uwierają i zapewniają komfort noszenia. Natomiast oprawki masywne, plastikowe podkreślają urodę każdej kobiety. Idealne będą dla kobiet, które mają okrągłą twarz.

Wybierając odpowiedni model okularów i oprawek nie wolno zapomnieć przede wszystkim o tym, że służyć maja one przede wszystkim po to, aby poprawić wzrok. Przede wszystkim trzeba kierować się komfortem noszenia, ponieważ nosić się je będzie na co dzień.